Новини

Головна » Новини   

Майстер клас "Писанка - символ України"

Село на нашій Україні -
Неначе писанка село...
Т. Г. Шевченко
 
   В цих словах найповніше відтворено наш давній і прекрасний звичай - писати писанки. Українська писанка має давню історію. Ще з древніх слов'ян її використовували в обрядах приходу весни. На теренах України традиція малювання писанок передавалась з покоління в покоління на протязі багатьох віків. 
   Писанка з давніх-давен була оберегом українців. Поєднання відкритого вогню, знаків, символів та власне самого яйця - все це створює могутній оберіг, ім'я якому - писанка!
   На уроках трудового навчання у 5, 6 класах під час вивчення технології виготовлення писанок розглянуто таємниці майстерності їх виготовлення: ліплянки, крапанки, шкрябанки, мальованки та писанки. 
   Учні ознайомилися із техніками оздоблення українських Великодніх яєць, побували в ролі майстрів-писанкарів. З великим задоволенням, під керівництвом вчителя трудового навчання Лебідь К. М., учні розписували яйця, застосовуючи знання про символи писанкарства та вкладали в них частинку своєї душі.
13.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Тиждень історії

   З 02 по 06 квітня 2018 року в школі проходив Тиждень історії, як однієї з дієвих форм організації навчання, виховання, поглиблення рівня навчальних досягнень учнів з предмета, сприяння їх розвитку(вчитель історії Химич Альона Василівна). Серед заходів проведено вікторини, конкурс віршів, загадок, казок на історичну тематику, ігри, екскурсії, робота по збору експонатів для створення шкільного краєзнавчого музею, виставки літератури в шкільній бібліотеці. Особлива увага приділена проведенню заходів з історичного краєзнавства, зокрема: "Історія моєї родини", "Визначні пам'ятки нашого села". Учні протягом тижня збирали інформацію, писали повідомлення та реферати з цієї тематики, демонстрували свої знання та отримували нову інформацію з історії рідного краю. Одинадцятикласники проходили тренувальні он-лайн тестування з історії України з метою повторення навчального матеріалу, дослідження та самоаналізу рівня підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.

07.04.2018 | Aдмін | Читати далі

До 80-річчя з дня народження В. Чорновола

  Протягом тижня з 19 по 23 березня 2018 року в школі проведені заходи з нагоди відзначення 80-ї річниці від дня народження В'ячеслава Чорновола - державного, громадського, політичного діяча, журналіста, народного депутата України І-ІІІ скликань, одного з лідерів українського правозахисного руху, багаторічного лідера Народного Руху України, Героя України: тематичні прес-інформування(класні керівники), бібліотечний урок "В'ячеслав Чорновіл - борець за волю України"(бібліотекар Швець Н. В.), історична година "Герой України - В'ячеслав Чорновіл"(вчитель історії Химич А. В. ).

26.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Всесвітній день поезії

   Поезія - це завжди неповторність.
   Якийсь безсмертний дотик до душі...
                                     Ліна Костенко
 
   З метою виховання в учнів любові до літератури, прищеплювання інтересу до поезії 21 березня в шкільній бібліотеці проведено захід, присвячений Всесвітньому дню поезії(бібліотекар Швець Наталія Василівна). 
   Учні подивились відеоролик "Ліна Костенко - "І все на світі треба пережити"" та відеопрезентацію  "До Всесвітнього дня поезії", ознайомились зі вмістом полички "Поезія - це завжди неповторність...", де були представлені збірки українських поетів минулого та сьогодення, серед яких автори нашого краю. Проведені хвилинки поезії пробуджували в школярів безмежну любов до Батьківщини, українського народу, його звичаїв і традицій, пронизували любов'ю до рідної природи, надихали вірою в краще майбутнє. 
22.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Шевченківські дні

   З нагоди відзначення 204-річниці з Дня народження Т. Г. Шевченка з 05 по 16 березня 2018 року в школі пройшли "Шевченківські дні". Заходи проведені з метою виховання любові до рідної мови, скарбів поетичного слова України, вшанування пам'яті видатного художника слова, патріота України - Т. Г. Шевченка, формування культури мовлення через красу і багатство рідної мови. 
   В школі проведено читання творів Т. Г. Шевченка "І мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій не забудьте пом'янути незлим тихим словом"(учитель української мови та літератури Химич С. С.), усні журнали "До тебе я, Тарасе, йду"(учитель української мови та літератури Коц Л. І.).
   На завершення прозвучала літературно-музична композиція "Хай палає свічка..."(організатори заходу: керівник методичного об'єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу предметів Химич С. С., вчитель української мови та літератури Коц Л. І., педагог-організатор Химич С. В.). Учні підготували інсценізації творів, читання напам'ять творів Т. Г. Шевченка. З уст учнів лунали поезії "Думка", "Садок вишневий коло хати", "Ой три шляхи широкії..." та інші. У кожній прочитаній поезії звучав заклик до любові та шани нашої незалежної України.
   Нехай назавжди залишається пам'ять, добра слава про людей, що мандрують у світі в пошуках істини та правди. Кожне слово Тараса Григоровича Шевченка ніби із сьогоднішнього дня. Твори геніального поета допомагають осмислити минуле та зазирнути в майбутнє, відкрити для себе нове в мудрих рядках його творчості. 
   
19.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Нас об'єднує школа

   16 березня 2018 року в школі відбулася зустріч старшокласників з випускником школи 2017 року, нині студентом І курсу державної форми навчання факультету № 2 (з підготовки кадрів для підрозділів поліції превентивної діяльності) Одеського державного університету внутрішніх справ Котиком Владиславом Сергійовичом. Владислав розповів учням 8-11 класів про університет, його сучасну матеріально-технічну базу, роз'яснив особливості організації освітнього процесу, практичного навчання, дозвілля студентів, продемонстрував відео про діяльність університету. Також надав вичерпні відповіді на запитання майбутніх абітурієнтів стосовно вступу та навчання.  Школярі слухали виступ Владислава, задавали йому хвилюючі питання. 
   Зустріч пройшла з користю - в багатьох учнів з'явився живий інтерес до навчання в університеті. 
16.03.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 «27» 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Всього новин: 414