Новини

Головна » Новини   

Новий навчальний рік 2020-2021 розпочато

    1 вересня 2020 року школа розпочала новий 2020-2021 навчальний рік в умовах пандемії. Вперше свято Дня знань, а також сам процес навчання організовано з урахуванням пандемії та карантинних обмежень. 
    Саме темі COVID-19 було присвячено перші уроки - інструктажі для учнів - таку рекомендацію надало Міносвіти педагогам, запропонувавши розроблені спільно з ЮНІСЕФ матеріали занять для різного віку. Учнів інформували про важливість захисту від інфекції, про способи мінімізувати такі ризики та про те, до яких правил у школі їм тепер доведеться звикнути. 
    1 вересня стало першим днем тесту нових правил, які МОЗ розробило для того, щоб знизити ризики інфікування. 
    В школі не проводили традиційну лінійку, а святкували в альтернативному форматі в межах класу, цікаві квести, заняття на свіжому повітрі з дотриманням дистанції, з максимальним розмежуванням потоків учнів, організовано гнучкий графік навчання та харчування з дотриманням суворих гігієнічних норм.
    Відповідно до Постанови МОЗ України від 22.08.2020 року № 50 в школі розроблений тимчасовий порядок організації освітнього процесу на час карантину, схвалений педагогічною радою та затверджений керівником закладу. Наказом по закладу призначена відповідальна особа за здійсненням щоденного контролю за дотриманням порядку організації освітнього процесу під час карантину - заступник директора школи.  Розроблений алгоритм дій на випадок надзвичайних ситуацій, проведено навчання працівників закладу та інструктажі щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції(COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів. В разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здобувачі освіти тимчасово ізолюються в спеціально відведений ізолятор закладу, інформуються батьки та приймається узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров'я.
   Допуск до роботи персоналу закладу здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту після проведення термометрії безконтактним термометром медичною сестрою школи з щоденним записом в реєстраційний журнал скринінгу температури. У разі виявлення працівника з підвищеною температурою тіла понад 37,2°С  або з ознаками гострого респіраторного захворювання, такий працівник не допускається до роботи.
    Всі працівники закладу забезпечені засобами індивідуального захисту з розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи, в наявності із розрахунку на 5 робочих днів на робочих місцях працівників. 
    Розроблені маршрути руху здобувачів освіти, залучені всі можливі входи в приміщення, розроблений графік допуску здобувачів освіти до закладу, заборонено допуск до закладу освіти батьків. Обмежено проведення масових заходів(нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях(окрім заходів необхідних для забезпечення функціонування закладу - проведення педагогічних рад, конференцій трудового колективу тощо). На стендах класних кімнат розміщено інформацію про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.
    Педагогічний колектив закладу перед початком занять проводить опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.
    Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим. Для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу дозволяється без використання захисної маски або респіратора.
    На всіх входах до закладу облаштовані місця для обробки рук антисептиками.
    Застосовується модульний підхід до організації вивчення дисциплін.
    Організований двосторонній рух коридорами, з розміткою на підлозі.
    Заклад забезпечений деззасобами, засобами гігієни рук. Обладнано урни для утилізації використаних масок.
    По завершенню занять техперсонал проводить очищення та дезінфекцію поверхонь(дверних ручок, столів, місць для сидіння,перил тощо).
    Розроблений графік харчування здобувачів освіти. Питний режим здобувачів освіти організовується з допомогою використання індивідуальних ємностей для води або фасованої питної продукції. 
    При організації харчування забезпечено відстань між столами не менше 1,5 метра, за одним столом розміщуються не більше 4-х осіб.  Працівник харчоблоку забезпечений засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 маска на три години роботи, одноразовими рукавичками, з розрахунку на 5 робочих днів на робочому місці працівника, а також захисними окулярами.
    Забезпечуються умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни - рукомийники, рідке мило, паперові рушники, антисептики для обробки рук.
    Відділ освіти Гайсинської райдержадміністрації, з урахуванням першочергових потреб, забезпечив заклад освіти миючими та дезінфікуючими засобами, засобами індивідуального захисту та особистої гігієни працівників, паперовими рушниками, урнами для утилізації використаних масок, безконтактними термометрами для проведення термометрії тощо.
    
    
05.09.2020 | Aдмін

Вернутись назад